Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci interweniowali wobec pijanego lekarza

Data publikacji 30.06.2013

Lubańscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o tym, że w jednej z przychodni na terenie powiatu przyjmuje nietrzeźwy lekarz. Gdy funkcjonariusze przyjechali na wskazane miejsce, zastali lekarza na korytarzu przychodni. Badanie stanu trzeźwości 65-letniego mężczyzny wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał informację od kobiety, która przyszła na wizytę do lekarza przyjmującego w jednej z przychodni powiatu lubańskiego. Z relacji kobiety wynikało, że lekarz jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Przybyli niezwłocznie na miejsce policjanci zastali lekarza na korytarzu przychodni.

Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. 65-letni lekarz przyznał, że spożywał w tym dniu alkohol. Przeporowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego 2,3 promila alkoholu.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że lekarz przyjmował w tym dniu pacjentów od godz. 8.00 rano i do czasu zgłoszenia przyjął 6 pacjentów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony