Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklista uciekał, bo przewoził narkotyki

Data publikacji 02.07.2013

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli prawie 50 gramów poporcjowanej i gotowej do sprzedaży marihuany. 27-letni Paweł K. nie zatrzymał się do kontroli, pędził ulicami miasta znacznie przekraczając dopuszczalną prędkość. Łamiąc szereg przepisów stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kres tej brawurowej jeździe położyli policjanci uniemożliwiając mężczyźnie dalszą ucieczkę.

Policjanci z drogówki pełniący służbę w rejonie Placu Trzech Krzyży zauważyli motocyklistę, którego postanowili skontrolować. Jednak po podanym „lizakiem” sygnale do zatrzymania mężczyzna zamiast zwolnić i zastosować się do poleceń funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył, postawił motocykl na tylnym kole i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

27-latek na odcinku około 2 kilometrów złamał szereg przepisów ruchu drogowego, przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, wyprzedzał inne pojazdy na linii podwójnej ciągłej, nie mówiąc już o znacznym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Zadaniem policjantów było jak najszybsze zatrzymanie uciekiniera zanim dojdzie do tragedii. Na jednym ze skrzyżowań policjanci swoim radiowozem skutecznie zablokowali drogę motocykliście, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. Paweł K. został zatrzymany. Bardzo szybko wyszło też na jaw, dlaczego 27-latek uciekał z taką determinacją.

W saszetce, którą miał przy sobie motocyklista policjanci znaleźli 19 foliowych torebek z zapięciem strunowym tzw. dilerek, a w nich łącznie prawie 50 gramów poporcjowanej i gotowej do sprzedaży marihuany. Policjanci prowadzący sprawę będą teraz ustalali, skąd Paweł K. miał narkotyki i co zamierzał z nimi zrobić. Za posiadanie środków odurzających zatrzymanemu 27-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Paweł K. odpowie także za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia w tym nie zatrzymanie się do kontroli.

(KSP / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.19 MB)

Powrót na górę strony