Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysyłał listy, w których groził i żądał pieniędzy – wpadł w ręce policji

Data publikacji 02.07.2013

Za pośrednictwem listów i wiadomości sms-owych groził pozbawieniem życia lub wyrządzeniem krzywdy dwóm przedsiębiorcom, żądając od nich łącznie 70 tys. złotych. Teraz o dalszym losie podejrzanego, namierzonego i zatrzymanego przez dolnośląskich policjantów, zdecyduje sąd. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z trzebnickiej komendy powiatowej i komisariatu w Obornikach Śląskich, współpracując z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Podejrzany, to 31-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Oborniki Śląskie. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, sprawca wykorzystując korespondencję listowną, a później także korespondencję prowadzoną za pośrednictwem wiadomości sms-owych, groził pozbawieniem życia lub wyrządzeniem krzywdy dwóm przedsiębiorcom z terenu powiatu trzebnickiego. Mężczyzna żądał od każdego z nich po 35 tys. złotych.

Zamierzonego celu sprawca nie osiągnął, gdyż pokrzywdzeni powiadomili policjantów o groźbach i żądaniu pieniędzy. Funkcjonariusze, po tym jak zajęli się sprawą, na podstawie prowadzonych ustaleń operacyjnych, analizy gromadzonego materiału, a także wykorzystując nowoczesną technikę, namierzyli podejrzanego.

Do zatrzymania kompletnie zaskoczonego mężczyzny doszło w jego miejscu zamieszkania. Podejrzany tłumaczył się trudną sytuacja materialną w jakiej się znalazł. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu /mj)

Powrót na górę strony