Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni lotnicy spieszą na ratunek

Zaledwie cztery dni stacjonuje w Zakopanem śmigłowiec W3 "Sokół", razem z trzyosobową załogą doświadczonych policyjnych lotników. Już w niedzielę i poniedziałek odbyły się trzy wyloty alarmowe, dzięki którym troje kontuzjowanych turystów szybko uzyskało pomoc medyczną.

Turyści w Tatrach mogą czuć się tego lata tak bezpiecznie,  jak do tej pory. Od soboty 29 czerwca 2013 r. przez kilka następnych miesięcy policyjny śmigłowiec W3 „Sokół” będzie wykorzystywany przez ratowników TOPR-u podczas akcji ratowniczych. W ubiegłym tygodniu śmigłowiec, razem z trzyosobową załogą policyjnych  lotników (2 pilotów i mechanik) rozpoczął kilkumiesięczną służbę w Zakopanem.  Dzięki wsparciu Policji, konieczność remontu śmigłowca należącego do TOPR-u i wyłączenie go z użytkowania, nie wpłynie na obniżenie bezpieczeństwa turystów. Policyjni lotnicy pełnią dyżury od świt do zmroku każdego dnia i w każdym momencie, razem z ratownikami TOPR-u na pokładzie, są gotowi do akcji ratowania życia turystów. Do pierwszych tego typu działań doszło już w niedzielę i poniedziałek, kiedy to udzielono pomocy trójce poszkodowanych turystów.

Zmieniające się stanem osobowym załogi śmigłowca W3 „Sokół”, składają się z najbardziej doświadczonych, z bardzo wysokimi umiejętnościami lotniczymi, pilotów i mechaników. Oprócz doświadczenia wszyscy posiadają wymagane do lotów wysokogórskich odpowiednie  uprawnienia oraz przeszli dodatkowe treningi w lotach wysokogórskich. Kilka miesięcy pracy w tak specyficznych warunkach, jak loty w wysokich górach,  pozwoli im na dalsze doskonalenie swoich lotniczych umiejętności.   

gp, fot. KGP

Zobacz galerię zdjęć »

Powrót na górę strony