Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za bójkę w Inowrocławiu

Data publikacji 03.07.2013

Podejrzani o udział w bójce zostali aresztowani na trzy miesiące. Jeden z uczestników zajścia usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi 25 lat więzienia albo dożywocie. Dwóm pozostałym przedstawiono zarzuty udziału w bójce z niebezpiecznym narzędziem. W wyniku doznanych obrażeń zginął 19-latek.

Wczoraj (2.07) inowrocławscy policjanci doprowadzili do sądu trójkę zatrzymanych. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie. Podejrzani trafili do aresztu na trzy miesiące. Wcześniej prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo 17-latkowi grozi nawet 25 lat więzienia albo dożywocie. Dwaj pozostali, w wieku 22 i 39 lat, usłyszeli zarzut udziału w bójce z niebezpiecznym narzędziem. W tym przypadku podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29.06). Około 21:40 dyżurny policji został powiadomiony o bójce na ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Jak się okazało, w wyniku awantury dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Po godzinie dyżurny lekarz poinformował, że w wyniku doznanych obrażeń zmarł 19-letni mężczyzna. Do wyjaśnienia policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 22, i 39 lat oraz kobiety w wieku 20 i 37 lat. Po ustaleniu udziału w zdarzeniu poszczególnych osób i przesłuchaniach kobiety zostały zwolnione.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony