Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bona i Gabaco będą reprezentować województwo lubelskie na Kynologicznych Mistrzostwach Polski

Data publikacji 03.07.2013

Dzisiaj zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji SUŁKOWICE 2013. Przewodnicy psów służbowych, którzy ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji musieli pokonać wiele konkurencji. W kategorii wyszukiwania materiałów wybuchowych zwyciężył GABACO wraz z przewodnikiem asp. Andrzejem Klocem z KPP w Świdniku. Z kolei w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków zwycięzcą okazał się owczarek BONA wraz ze swoim przewodnikiem mł. asp. Januszem Oleksakiem, również z KPP w Świdniku.

Dzisiaj zakończyły się wojewódzkie eliminacje do Kynologicznych Mistrzostw Policji  SUŁKOWICE 2013. W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział  8 psów służbowych wraz ze swoimi przewodnikami z komend w Chełmie, Lublinie i Świdniku. Zawody przeznaczone były dla psów służbowych szkolonych w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków. Wszystkie konkurencje dla czworonożnych funkcjonariuszy odbywał się na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Tyszowieckiej i Grenadierów.

Oprócz wyszukiwania zapachów psy musiały wykazać się także posłuszeństwem i sprawnością, prezentując się w chodzenie bez smyczy przy nodze, zatrzymywaniu się podczas marszu, aportowaniu oraz pokonywaniu specjalnego toru przeszkód. Przeskok przez ścianę, przejście po kładce, drabince i przez tunel. To tylko niektóre z punktowanych przez komisję konkurencji. Na koniec nasze owczarki musiały wykazać się wyszukiwaniem zapachów ukrytych w autobusie, bagażu oraz samochodzie.
 
Dzisiaj komisja wyłoniła zwycięzców. W kategorii wyszukiwania materiałów wybuchowych zwyciężył GABACO wraz z przewodnikiem asp. Andrzejem Klocem z KPP w Świdniku. Z kolei w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków zwycięzcą okazał się owczarek BONA wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Januszem Oleksakiem również z KPP w Świdniku.

BONA i GABACO reprezentować będą województwo lubelskie na Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

(KWP w Lublinie / mg)

Film BONA i GABACO będą reprezentować województwo lubelskie na Kynologicznych Mistrzostwach Polski

Pobierz plik BONA i GABACO będą reprezentować województwo lubelskie na Kynologicznych Mistrzostwach Polski (format mp4 - rozmiar 20.25 MB)

Powrót na górę strony