Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie 300 kg tytoniu i nielegalną linię produkcyjną

Data publikacji 04.07.2013

Trzech zatrzymanych mężczyzn, kilkanaście przeszukanych posesji, zabezpieczenie prawie 300 kilogramów suszu tytoniowego oraz krajanki, a także linii produkcyjnej – to efekt pracy policjantów z KWP w Lublinie zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz korupcji. Policjanci działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie prowadzą czynności dot. uchylenia się od opodatkowania oraz uszczuplenia podatku akcyzowego.

W miniony wtorek funkcjonariusze weszli na teren 12 posesji w województwie lubelskim. Przeszukali domy i budynki w Świdniku, Franciszkowie, Puławach, Bełżycach i Kalinówce. Ponadto lubelskich policjantów wsparli ich koledzy z KWP w Krakowie, którzy przeszukali miejsce zamieszkania jednej z typowanych osób na terenie Krakowa. W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli prawie 300 kilogramów suszu tytoniowego oraz krajanki. Wyprodukowanie papierosów z takiej ilości tytoniu spowodowałoby uszczuplenie podatku w wysokości ponad 200 tys. złotych.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 42, 43 i 46 lat. Dwaj z nich to mieszkańcy Świdnika, natomiast trzeci to mieszkaniec Krakowa. Wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw z Kodeksu Karnego Skarbowego. Wczoraj wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, oddania pod dozór policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Wstępnie obliczona wartość uszczupleń podatkowych wynikająca ze zgromadzonego materiału dowodowego przekracza 500 tys. złotych.

Policjanci zabezpieczyli także linię produkcyjną przeznaczoną do produkcji papierosów i krajanki, maszynę do cięcia tytoniu oraz odczynniki chemiczne do uzdatniania tytoniu.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony