Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Są najlepsi w parach

Data publikacji 04.07.2013

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku będą reprezentować Mazowiecki Garnizon Policji w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2013”, których dwudziesty finał odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku. Eliminacje do finału zakończyły się dzisiaj w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Przez cały tydzień 62 funkcjonariuszy z Mazowieckiego Garnizonu Policji rywalizowało o miano najlepszej Pary Patrolowej na Mazowszu. Funkcjonariusze, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo obywatelom na ulicach miast, mogli zaprezentować swoje policyjne umiejętności m.in. w technikach obezwładniania, prowadzenia interwencji policyjnych, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizację zakończył wczoraj specjalnie przygotowanego na zawody tor przeszkód i test z wiedzy policyjnej.

Dzisiaj poznaliśmy laureatów zawodów. Najlepszymi okazali się dwaj posterunkowi z KMP w Radomiu: Łukasz Solecki i Marcin Zakrzewski. Drugie miejsce zajęli policjanci z SPPP w Płocku - st. post. Jakub Langowski i st. sierż. Damian Wadowski, a trzecia była para reprezentująca SPPP w Radomiu – post. Kamil Woźniak i st. post. Konrad Siciarz.

W uroczystym zakończeniu mazowieckich eliminacji wzięli udział Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Jarosław Gałuszka, Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Karol Szwalbe oraz Dowódca SPPP w Radomiu podinsp. Mirosław Majstrak, a także asp. sztab. Robert Król – wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, którzy wręczyli zwycięskim parom puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz podziękował szefostwu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za udostępnienie ośrodka oraz zaangażowanie kadry szkoleniowej w mazowieckie eliminacje ogólnopolskich zawodów. Przypomniał również, że bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza zależy właśnie od policjantów, którzy na co dzień patrolują ulice naszego województwa.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku będą reprezentować Mazowiecki Garnizon Policji w Ogólnopolskich Zawodach  Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2013”, których dwudziesty finał odbędzie się w dniach 25-27 września 2013 w Szkole Policji w Słupsku.

Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów, pojawiają się, kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.

Ze służbą tą wiąże się wiele oczekiwań, od niej zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, by jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

(KWP w Radomiu / mg)

Film Są najlepsi w parach

Pobierz plik Są najlepsi w parach (format mp4 - rozmiar 27.85 MB)

Powrót na górę strony