Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust w rękach policjantów

Data publikacji 05.07.2013

W ręce kieleckich policjantów wpadł 32-letni internetowy oszust. Mieszkaniec Kielc zakładał fałszywe konta na portalach aukcyjnych oferując do sprzedaży różne elementy komputerowe. Jego kontrahenci w paczkach otrzymywali jednak zupełnie inne przedmioty. Policjanci szacują, że pokrzywdzonych w tej sprawie może być kilkadziesiąt osób.

Na trop mężczyzny wpadli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się walką z przestępczością gospodarczą. Jak po nitce do kłębka funkcjonariusze dotarli do mieszkańca z Kielc, który zakładał konta na portalach aukcyjnych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że każde z nich było założone na inne dane personalne.
 
Policjanci ustalili, że 32-latek prowadził internetową działalność gospodarczą. Ponieważ uzyskiwane w ten sposób dochody najprawdopodobniej nie były dla niego satysfakcjonujące, postanowił wysyłać swoim kontrahentom przedmioty inne niż oferowane do sprzedaży. Funkcjonariusze już dotarli do dwóch pokrzywdzonych przez 32-latka osób. Jak się okazało, mieszkaniec Gdańska zamiast zamówionego, nowego dysku twardego, otrzymał starą baterię do laptopa. Z kolei mieszkaniec Olsztyna, który też zamówił twardy dysk, otrzymał w pudełku po czekoladkach – uszkodzony zasilacz do notebooka. Jak szacują prowadzący sprawę mundurowi, pokrzywdzonych w tej sprawie może być nawet kilkadziesiąt osób.
 
32-latek został zatrzymany wczoraj. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony