Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy diagnosta

Data publikacji 08.07.2013

33-letni mieszkaniec Nowej Rudy przy pomocy podrobionej pieczątki diagnosty potwierdzał przeprowadzenie badań technicznych w samochodach osobowych. Według podejrzeń funkcjonariuszy, którzy trafili na ślad tego procederu, mężczyzna może mieć na swoim koncie nawet kilkadziesiąt takich wpisów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posługiwanie się podrobioną pieczątką diagnosty i podbijanie nią przeglądów technicznych w dowodach rejestracyjnych. Podejrzany to 33 – letni mieszkaniec tej miejscowości.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w ten sposób potwierdzał rzekome przeprowadzenie badań technicznych w samochodach osobowych. Za swoją usługę 33-latek pobierał od właścicieli pojazdów połowę opłaty, którą musieliby oni zapłacić wykonując przegląd techniczny w autoryzowanej stacji diagnostycznej. .

Jak ustalono, zatrzymany procederem tym trudnił się od ponad dwóch lat i mógł dokonać nawet kilkadziesiąt takich wpisów.

Mundurowi zabezpieczyli pieczątkę oraz kilka sfałszowanych dowodów rejestracyjnych. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie. Mężczyźnie za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego przestępczego procederu.

KWP Wrocław /ik

Powrót na górę strony