Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udana akcja Policji i Straży Granicznej

Data publikacji 09.07.2013

Policjanci z Inowrocławia wspólnie ze Strażą Graniczną z Bydgoszczy zabezpieczyli 59 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 49 litrów „lewego” spirytusu. Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany 37–letni inowrocławianin. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy nielegalny towar nie trafi na rynek. Skarb Państwa straciłby na tym procederze około 50 tys. złotych.

W sobotę (06.07.13) inowrocławscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Bydgoszczy zabezpieczyli „lewe” papierosy i spirytus.  Wcześniej, pracujący nad sprawą mundurowi uzyskali informację, że nielegalny towar może znajdować się w jednym z garaży na terenie Inowrocławia. W związku z tym postanowili to sprawdzić. Informacja potwierdziła się. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli 59 tys. sztuk papierosów i 49 litrów spirytusu bez wymaganych polskich znaków akcyzy.

Do wyjaśnienia sprawy został zatrzymany 37-letni właściciel garażu i nielegalnego towaru. Mężczyzna nie zgłaszając papierosów i alkoholu do oclenia uszczupliłby Skarb Państwa na około 50 tys. złotych.

Inowrocławianin usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa i wykroczenia skarbowego. Za nielegalne papierosy i alkohol grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

(KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony