Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa okradła firmę na 700 tys. złotych

Data publikacji 11.07.2013

Bielscy policjanci zatrzymali 42-letnią księgową, która od dłuższego czasu okradała firmę, w której pracowała. Kobieta wyprowadziła z firmy prawie 700 tys. złotych. Usłyszała ona już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował zatrzymaną. Grozi jej kara nawet 10 lat więzienia.

Jak ustalili śledczy, księgowa robiła przelewy z rachunku firmowego na prywatny rachunek bankowy. Swój przestępczy proceder prowadziła od 5 lat. Policjanci zabezpieczyli dokumentację finansową firmy i w toku śledztwa wykazali, że na prywatny rachunek księgowa wyprowadziła blisko 700 tys. złotych. Miesięcznie przelewała kwoty od 3 do 10 tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Śledczy zabezpieczyli mienie należące do zatrzymanej na kwotę blisko 230 tys. złotych, w tym biżuterię o wartości prawie 80 tys. złotych i wysokiej klasy sprzęt elektroniczny.

Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, aresztował zatrzymaną. Za przestępstwa te grozi jej do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Księgowa okradła firmę na 700 tys. złotych

Opis filmu: przywłaszczenia, księgowa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Księgowa okradła firmę na 700 tys. złotych (format flv - rozmiar 3.88 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja