Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo ze Słupska oszukało kilkaset osób

Data publikacji 12.07.2013

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi małżeństwu oszustów internetowych ze Słupska. Sprawcy sprzedając na jednym z portali aukcyjnych wirtualne perfumy oszukali co najmniej 300 osób na kwotę 70 tysięcy złotych . Policjanci ustalają kolejnych poszkodowanych, których jak wynika z prowadzonego postępowania może być jeszcze nawet tysiąc osób.

Słupscy policjanci  z  wydziału do walki z cyberprzestępczością w ubiegłym roku natrafili na ślad podejrzanych transakcji na jednym z popularnych portali internetowych. Śledczy dotarli do kilkudziesięciu osób pokrzywdzonych, które zostały oszukane przez sprawców sprzedających perfumy.

W trakcie prowadzonego postępowania lista osób oszukanych  rosła i do chwili obecnej ustalono ich blisko 300. Drobiazgowe sprawdzanie informacji odnośnie fikcyjnych aukcji oraz weryfikacja negatywnych komentarzy pozwoliły na ujawnienie tego procederu i jego przerwanie .  

Policjanci zajmujący się to sprawą wpadli na trop dwojga mieszkańców Słupska. Z materiałów postępowania wynika, że 35-letni słupszczanin i jego 27-letnia żona  wystawiali na aukcjach  internetowych  perfumy znanych marek w atrakcyjnej cenie.

Teraz małżeństwu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk /ik

Powrót na górę strony