Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto ostródzkiej Policji na Polach Grunwaldzkich

Data publikacji 12.07.2013

Tegoroczne obchody Święta Policji funkcjonariusze z Ostródy uczcili w wyjątkowy sposób i w wyjątkowym miejscu. Uroczystość odbyła się na Polach Grunwaldzkich w przededniu inscenizacji bitwy z krzyżakami. Policjantom oprócz marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i starosty powiatu ostródzkiego oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb, w tym szczególnym dniu towarzyszyli rycerze i harcerze. Podczas uroczystości rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego i Bogurodzica.

Jak powiedział mł. insp. Krzysztof Fic Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie „To miejsce jest nieprzypadkowe. Jesteśmy stąd. Pracujemy tu, a kodeks rycerski, to patrząc współcześnie, oczekiwania, jakie ludzie mają wobec nas policjantów. Dlatego dzięki uprzejmości władz gminy, organizatorów 603. Obchodów Bitwy pod Grunwaldem, to historyczne miejsce, będące nieprzemijającym symbolem męstwa, honoru, zjednoczenia sił i ostatecznie zwycięstwa, przyjmie nas w tym szczególnym dla nas dniu.

Policjanci i zaproszeni goście zebrali się na placu przy pomniku. Swoją obecnością w tym szczególnym dniu zaszczycili funkcjonariuszy Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Włodzimierz Brodiuk Starosta Ostródzki, przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i wielu innych dostojnych gości, przyjaciół Policji.

Po wprowadzeniu pocztu ze sztandarem ostródzkiej Policji i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego przystąpiono do wręczenia awansów. Akty mianowania odebrało 79 policjantów i policjantek. Podczas uroczystości wręczającym awanse towarzyszyły kobiety ubrane w średniowieczne stroje.

Brązową odznakę „Za Zasługi dla Pożarnictwa” z rąk Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie mł. bryg. mgr inż. Tomasza Ostowskiego oraz Prezesa Powiatowego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostródzie mł. bryg. Ryszarda Charazim odebrali: nadkom. Bogdan Królikowski, asp. Janusz Karczewski oraz sierż. Anna Karczewska.

Następnie pełniący honory gospodarza Komendant Powiatowej Policji Krzysztof Fic oraz Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Jacek Protas, Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk oraz inni zaproszeni goście podziękowali policjantom za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie i pogratulowali wyróżnionym.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie mł. insp. Krzysztof Fic podziękował wszystkim przedstawicielom samorządów za wspieranie w różnorodny sposób Policji i jej działań na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

Uroczystość zakończyły dźwięki Bogurodzicy.
 
(KWP w Olsztynie / mj)

Film Święto ostródzkiej Policji na Polach Grunwaldzkich

Opis filmu: uroczystości, Święto Policji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Święto ostródzkiej Policji na Polach Grunwaldzkich (format flv - rozmiar 14.19 MB)

Powrót na górę strony