Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwa

Data publikacji 14.07.2013

19 - letni mieszkaniec Warszawy wyłudził łącznie ponad 70 tys. zł. Wyszkowscy policjanci ustalili jego tożsamość i już kilka dni później mężczyzna został zatrzymany. Sprawca usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do kilku podobnych zdarzeń doszło na terenie Wyszkowa. W każdym z tych przypadków sprawca działał bardzo podobnie. Dzwonił do osoby poszkodowanej z prośbą, o pożyczenie pieniędzy podając się z nazwiska i imienia za siostrzeńca, który  pilnie potrzebuję gotówki, na zakup funduszu inwestycyjnego bądź też udawał syna pokrzywdzonej, potrzebującego pieniędzy, na okazyjny zakup mieszkania.

Po odbiór gotówki sprawca umawiał się z kobietami w określonym wcześniej miejscu, podając się za dobrego kolegę siostrzeńca lub syna, który z ważnych przyczyn nie mógł przyjść osobiście. Nieświadome kobiety przekazywały gotówkę prosto do rąk przestępcy. Poszkodowanymi są mieszkanki Wyszkowa w wieku 50 - 66 lat od których wyłudzono łącznie ponad 70 tys. zł.

W ustaleniu rysopisu sprawcy oprócz zeznań poszkodowanych pomógł monitoring jednego z banków na terenie miasta. Wyszkowscy policjanci ustalili tożsamość sprawcy i już kilka dni po zdarzeniu 19 - latek został zatrzymany. Ze wstępnych ustaleń wynika że sprawca nie działał sam.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Wyszkowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za tego typu oszustwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

KWP Radom /ik

Powrót na górę strony