Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w garnizonie śląskim

Data publikacji 15.07.2013

W niedzielę odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie śląskim. W tym roku odbyły się one w Bielsku-Białej. Na oficjalną część uroczystości złożyły się uroczysta Msza Święta, przemarsz ulicami miasta oraz apel na Placu Ratuszowym. W ramach części nieoficjalnej przygotowano pokazy sprawności policjantów, demonstrację sprzętu oraz koncert muzyczny.

Bielsko-Biała była miejscem, gdzie w tym roku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystościach udział wzięli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, kadra kierownicza śląskiego garnizonu, parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących z Policją, a także policyjni związkowcy i emeryci. Pierwszym punktem obchodów była uroczysta Msza Święta w Katedrze św. Mikołaja, celebrowana przez biskupa ordynariusza diecezji Bielsko - Żywieckiej Tadeusza Rakoczego.

Następnie uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych, kompanii reprezentacyjnej, koni policyjnych i orkiestry, przemaszerowali z katedry na Plac Ratuszowy w Bielsku-Białej. Tam odbył się apel, w trakcie którego wręczono odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Dla licznie zgromadzonej publiczności przygotowano atrakcje – pokazy sprawności policjantów. Można było z bliska zobaczyć i dotknąć pojazdów i wyposażenia, na co dzień wykorzystywanego przez policjantów. Swoje stoiska wystawiły laboratorium kryminalistyczne, pododdział antyterrorystyczny, oddział prewencji, wojsko oraz gospodarze – Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Na placu najmłodszych bawił również Sznupek – maskotka śląskiej policji. Imprezę zakończył koncert muzyczny.
 
(KWP w Katowicach/ mj)

Powrót na górę strony