Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki nagraniu ustalili pirata drogowego

Data publikacji 16.07.2013

Dzięki nagraniu przesłanemu przez anonimowego internautę mławska policja zatrzymała pirata drogowego, który w kilkanaście sekund popełnił co najmniej 6 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia, w tym wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu dróg, mężczyzna otrzymał 35 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w piątek, 12 lipca. Na zarejestrowanym przez internautę nagraniu widać   samochód osobowy marki  "Renault Megane", którego kierowca w ciągu kilkunastu sekund popełnia kilka  wykroczeń drogowych.  Brawura i brak rozsądku tego kierującego sprawiły, że stworzył poważne zagrożenie na drodze.  Za popełnione wykroczenia, w tym wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu  dróg, "zebrał" 35 punktów karnych. 

Po analizie nagrania przesłanego przez internautę, policjanci zatrzymali pirata drogowego. Okazał się nim  49- letni mieszkaniec Mławy. Jadąc, wyprzedzał pojazdy w miejscu niedozwolonym, na skrzyżowaniu dróg oraz przejściu dla pieszych – a to wszystko na odcinku drogi, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.  Kierowca został ukarany mandatem w wysokości  tysiąca zł i stracił prawa jazdy.

Policjanci oczekują na sygnały dotyczące piratów drogowych – bezpieczeństwo na drodze zależy bowiem od każdego z nas. Mławska policja dziękuje również autorowi nagrania, który zareagował na wykroczenia popełnione przez pirata drogowego i udostępnił film.

(KWP w Radomiu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.04 MB)

Powrót na górę strony