Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wodniacy pomogli kitesurferowi

Data publikacji 16.07.2013

Policjanci z referatu wodnego udzielili pomocy 30-latkowi, który pływał na kitesurfingu w okolicy plaży w Brzeźnie. Mężczyzna zaplątał się w swój spadochron. Zauważyli go gdańscy wodniacy i natychmiast ruszyli mu na pomoc. Akcja ratownicza zakończyła się szczęśliwie.

Policjanci z referatu prewencji na wodach i terenach przywodnych, jak każdego roku, dbają o utrzymanie bezpieczeństwa na 120-kilometrowym gdańskim obszarze wodnym. W trakcie codziennej służby funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy plaż i kąpielisk, a w tym na użytkowników skuterów wodnych oraz na stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu motorowodnego. Zabezpieczają imprezy masowe m.in. regaty wioślarskie, wyścigi szybkich łodzi motorowych, czy skuterów wodnych.

Gdańscy wodniacy przeprowadzają również akcje ratownicze oraz poszukują osoby zaginione. Jedną z takich akcji ratowniczych policjanci z referatu wodnego przeprowadzili w minioną sobotę. Patrolując policyjną łodzią okolice plaży w Brzeźnie zauważyli kitesurfera, który zaplątał się w swój spadochron, i natychmiast ruszyli mu na pomoc. Funkcjonariusze wciągnęli na pokład łodzi 30-letniego gdańszczanina, wyplątali z uprzęży i przetransportowali do brzegu, gdzie czekali na niego koledzy.  Akcja ratownicza zakończyła się szczęśliwie.

Silny wiatr, niska temperatura i wysoka fala to tylko niektóre ze zjawisk, które mogą wystąpić na każdym akwenie. Uprawiając sporty na wodzie, niezbędny jest zdrowy rozsądek i podstawowa wiedza w zakresie bezpieczeństwa.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony