Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lider „wnuczków” wpadł w Poznaniu

Data publikacji 17.07.2013

Poszukiwacze z Komendy Głównej Policji wspólnie z kolegami z Poznania zatrzymali 25-letniego Kristjana G. - szefa grupy fałszywych wnuczków działającej na terenie Niemiec. Dzięki współpracy międzynarodowej i sprawnej pracy operacyjnej mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za swoje czyny.

Niemieccy policjanci już od pewnego czasu starali się namierzyć 25-letniego Krystjana G., który był liderem grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami na „wnuczka”. Szajka zanotowała szereg oszustw na terenie Niemiec, Krystjan G. miał na swoim koncie co najmniej 17 takich czynów. Mimo wielu zatrzymań członków grupy, jej szef był cały czas nieuchwytny. W końcu funkcjonariusze ustalili, że 25-latek wyjechał z kraju i najprawdopodobniej ukrył się w Polsce. Wtedy sąd wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania, a w akcję poszukiwawczą zaangażowali się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BSK KGP.

Dokładne sprawdzenia i praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy z KGP do Poznania. Wszystko wskazywało, że to właśnie tam, w jednym z apartamentów w centrum miasta miał przebywać Krystjan G. wraz ze swoją rodziną. Wtedy o pomoc poprosili kolegów z Poznania i razem przygotowali się do akcji. Bardzo dyskretnie obserwowali mieszkanie, w którym miał przebywać poszukiwany. Kiedy zauważyli jak wychodzi na klatkę schodową przystąpili do zatrzymania. Wszystko trwało kilka sekund. 25-latek usiłował jeszcze wmówić policjantom, że nie jest tą osobą za którą ją wzięli, jednak po dokładnym sprawdzeniu nie mieli już żadnych wątpliwości co do personaliów zatrzymanego – to był strzał w dziesiątkę.

Po przewiezieniu 25-letniego Krystjana G. do policyjnej jednostki, sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za kratami będzie czekał na decyzję o jego ekstradycji. Jak ustalili funkcjonariusze z KGP, mężczyzna pomimo tego że był poszukiwany i ukrywał się, nie przestał swojej przestępczej działalności i nadal kierował procederem.

kj

Powrót na górę strony