Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji w Łodzi

Data publikacji 17.07.2013

Święto Policji to ważny dzień zarówno dla funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych Policji. Tegoroczne obchody w województwie łódzkim zorganizowano 17 lipca 2013 roku w Opocznie. Uroczystość połączona była z prezentacją nowo budowanego obiektu Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, którego oddanie do użytku zapowiedziano na koniec tego roku. Na uroczystość przybył Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Pierwszym punktem tegorocznych obchodów Święta Policji było złożenie przez ścisłe kierownictwo garnizonu łódzkiego, kwiatów pod pomnikiem ku czci poległym policjantom. Komendantom Wojewódzkim Policji w Łodzi towarzyszyli zaproszeni goście z Ukrainy i Niemiec, oraz przedstawiciele jednostek samorządowych województwa łódzkiego.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Opocznie rozpoczęły się o godzinie 11.00 od mszy świętej celebrowanej przez ordynariusza diecezji radomskiej Bp. Henryka Tomasika. O godzinie 12.00 nastąpił przemarsz na plac pod Dom Kultury przy ul. Biernackiego 4. Kolumnę prowadziła orkiestra (KWP Wrocław i z Zarządu MSW Ukrainy w Okręgu Chmielnickim) i kompania honorowa. Po złożeniu meldunku i powitaniu gości przystąpiono do części wręczania odznaczeń i mianowań na wyższe stopnie policyjne. Ponadto podczas uroczystości poinformowano, iż nowym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi będzie insp. Renata Kasprzyk-Papierniak która z dniem 22 lipca 2013 roku została powołana przez Komendanta Głównego Policji na to stanowisko. Po skończonym uroczystym apelu przeniesiono się do nowo budowanego obiektu Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, w którym już pod koniec 2013 roku zaczną pełnić służbę funkcjonariusze.

Podczas „Niebieskiego Pikniku” można było obejrzeć m.in. sprzęt policyjny taki jak więźniarki, motocykle, czy armatki wodne. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA udostępniło historyczne już samochody i motocykle oraz mundury zagranicznych policyjnych kolegów. Klub Motocyklowy IPA Knight Riders zaprezentował swoje jednoślady. Podczas imprezy odwiedzający piknik mogli zapoznać się ze stanowiskiem do daktyloskopii oraz obejrzeć sprzęt niezbędny do pracy technika kryminalistyki. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i zabawy sprawnościowe przybliżające pracę w Policji oraz uczące bezpiecznych zachowań. Odwiedzający „Niebieski Piknik” mogli obejrzeć pokaz wyszkolonych psów służbowych i podziwiać policyjne konie. Antyterroryści zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu pirotechniczno-minerskiego, a pod koniec pikniku nad opoczyńskim rynkiem przeleciał policyjny śmigłowiec. Imprezę uświetnił koncert policyjnych orkiestr dętych z Ukrainy i Wrocławia, które dały zapierający dech w piersiach koncert.

KWP Łódź / kj

Powrót na górę strony