Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł oszust usiłujący wyłudzić pieniądze metodą na wnuczka

Data publikacji 18.07.2013

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej KMP w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który usiłował oszukać metodą na wnuczka. 19-letni mieszkaniec Warszawy wpadł prosto w ręce policjantów gdy przyszedł odebrać 20 tys. złotych. Sprawca usłyszał zarzut oszustwa, który zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Pokrzywdzona w czasie rozmowy z podającym się za bratanka zorientowała się, że prawdopodobnie jest to oszust, który usiłuje wyłudzić od niej pieniądze. Sprawca prosił o pilną pożyczkę na atrakcyjny zakup działki w kwocie 30 tys. złotych, jednak pokrzywdzona oświadczyła, że nie ma takiej kwoty i zaproponowała 20 tys. złotych. Po pieniądze miał się zgłosić kolega bratanka.

Gdy mężczyzna przyszedł po pieniądze czekali już na niego policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą w KMP w Szczecinie. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie rozliczony w Komisariacie Policji Szczecin-Śródmieście, gdzie przedstawiono mu zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci złożyli wniosek o areszt, który po poparciu przez prokuraturę trafił do sądu. Sąd po zapoznaniu ze sprawą zastosował wobec oszusta trzymiesięczny areszt.

Sprawca to 19-letni mieszkaniec Warszawy, przyznał się do przedstawionego zarzutu, w przeszłości nie był karany. Policjanci ustalają czy mężczyzna działał sam i czy nie ma więcej podobnych przestępstw na swoim koncie.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony