Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy na krajowej "8"

Data publikacji 21.07.2013

Wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej przy zakazie wyprzedzania, na oznakowanym skrzyżowaniu oraz niestosowanie się do znaku nakazu jazdy z prawej strony znaku i wjazd na drogę wyłączoną z ruchu to pirackie wyczyny obywatela Litwy zarejestrowane kamerą policyjnego radiowozu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku patrolowali drogę krajową numer 8. W  pobliżu miejscowości Podcisówek w gminie Sztabin mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena, którego kierowca łamał przepisy drogowe. Wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie utrwalił wyczyny drogowego pirata.

Kierujący volkswagenem w dwóch miejscach wyprzedzał pojazdy ciężarowe na oznakowanym skrzyżowaniu, nie stosując się do znaków drogowych, takich jak: zakaz wyprzedzania, podwójna linia ciągła, powierzchnia wyłączna z ruchu i inne.

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Chwile później zatrzymali volkswagena. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 34-letni obywatel Litwy. Zanim ruszył w dalszą drogę policjanci ukarali go za popełnione wykroczenia dwoma mandatami karnymi w wysokości 1000 zł każdy. To, że sprawca zarejestrowanych wykroczeń był obcokrajowcem, uchroniło go przed 22 punktami karnymi, które w takiej sytuacji otrzymałby polski kierowca.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony