Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 22.07.2013

Szturm policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie zakończył się zatrzymaniem 60-letniego mężczyzny, który trzy godziny wcześniej śmiertelnie zranił nożem 26-letniego mieszkańca Przyborowa. Podejrzany o zabójstwo przebywa w policyjnym areszcie.

Te zdarzenia rozegrały się wczoraj późnym popołudniem w Przyborowie koło Dębicy. 60-letni mężczyzna po gwałtownej sprzeczce ugodził nożem w klatkę piersiową 26-letniego człowieka. Incydent rozegrał się nieopodal sklepu. Ciężko ranny zmarł mimo wysiłków lekarzy.

Podejrzany 60-latek zamknął się w swoim mieszkaniu na trzecim piętrze bloku. Kiedy nie podjął negocjacji z policjantami, zapadła decyzja o siłowym wejściu do mieszkania. Po zabezpieczeniu okolicy, do działań przystąpili policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Mężczyzna nie otworzył drzwi na polecenie policjantów, wówczas antyterroryści wyważyli je i obezwładnili 60-latka. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. 60-letni Grzegorz Ż. był nietrzeźwy - miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Trwa śledztwo w tej sprawie, które prowadzi dębicka Policja pod nadzorem prokuratury.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony