Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 24.07.2013

Do aresztu trafił zatrzymany przez wrocławskich policjantów 30-letni mężczyzna, podejrzany o zabójstwo. Sprawca podczas szarpaniny ugodził śmiertelnie nożem innego mężczyznę. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie również 32-latka podejrzanego o utrudnianie śledztwa. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi, badanie wykazało u nich 2,7 promila alkoholu w organizmie. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 20 lipca br. ok. 22.00 pod jednym ze sklepów przy ul. Komandorskiej we Wrocławiu. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału kryminalnego, między sprawcą a 36-letnim mężczyzną doszło do szarpaniny. W pewnym momencie napastnik wyciągnął nóż i ugodził nim mężczyznę. Następnie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o ten czyn 30-latka, a godzinę później jego 32-letniego kolegę, który ukrył nóż. Oboje byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u nich 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Sąd na 3 miesiące tymczasowo aresztował 30-letniego mężczyznę. Za zabójstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Drugiemu z mężczyzn natomiast za utrudnianie śledztwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony