Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Staszowie

25 lipca w województwie świętokrzyskim odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Policji. Udział w nich wzięli między innymi Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej z całego regionu. Funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie, a wielu z nich zostało wyróżnionych medalami i odznakami. Podczas uroczystość dokonano także uroczystego otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Ducha Świętego w Staszowie, celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. W czasie nabożeństwa policjanci świadczyli posługa liturgiczną oraz składali dary na ręce Księdza Biskupa.
Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk podziękował biskupowi za odprawienie Mszy Świętej oraz w imieniu własnym i wszystkich funkcjonariuszy garnizonu świętokrzyskiego z okazji imienin złożył biskupowi życzenia, nieustających łask bożych.

Po mszy uroczystość przeniosła się na Rynek w Staszowie, gdzie odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych i nominacji na wyższe stopnie policyjne. Na wstępie dowódca uroczystości mł. insp. Dariusz Góźdź złożył meldunek Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosławowi Schosslerowi o gotowości do rozpoczęcia uroczystości. Zastępca komendanta dokonał przeglądu pododdziałów oraz przywitał zebrane poczty sztandarowe.

Wręczenia odznaczeń państwowych „Za Długoletnią Służbę” i „Zasłużony Policjant” dokonali Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka– Koruba, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Szymczyk. W dalszej kolejności ceremonii dokonano wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne.

Podczas uroczystości wręczone zostały również medale „Za Zasługi dla Policji” oraz „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, które to odznaczenie nadano Świętokrzyskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji insp. Jarosławowi Szymczykowi.

Pani Wojewoda Świętokrzyski Bżentyna Pałka – Koruba oraz Podsekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Beata Oczkowicz gratulowały awansów i odznaczeń wszystkim policjantom i życzyły dalszych sukcesów zawodowych.

Na zakończenie głos zabrał przedstawiciel odznaczonych, mianowanych oraz wyróżnionych policjantów insp. Adam Równicki – Komendant Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie dziękując w imieniu wszystkich za wyróżnienia.

Na staszowskim rynku odbył się także występ orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którą publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Następnie goście przenieśli się na ul. Armii Krajowej 10 w Staszowie, gdzie dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

O godzinie 15:00 w Parku im. Adama Bienia dla wszystkich najmłodszych odbiorców Święta Policji oraz mieszkańców Staszowa odbył się festyn rodzinny. Jego uczestnicy mogli zapoznać się ze służbowym sprzętem policyjnym, zrobić sobie pamiątkowy odcisk dłoni na karcie daktyloskopijnej oraz wziąć udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez świętokrzyskich Policjantów.

(KWP w Kielcach)

Film Wojewódzkie obchody Święta Policji w Staszowie - cz. 1


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wojewódzkie obchody Święta Policji w Staszowie - cz. 1 (format flv - rozmiar 42.45 MB)

Film Wojewódzkie obchody Święta Policji w Staszowie - cz. 2


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wojewódzkie obchody Święta Policji w Staszowie - cz. 2 (format flv - rozmiar 42.92 MB)

Film Wojewódzkie obchody Święta Policji w Staszowie - cz. 3


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wojewódzkie obchody Święta Policji w Staszowie - cz. 3 (format flv - rozmiar 34.15 MB)

Powrót na górę strony