Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 27.07.2013

Kryminalni z Radomiu zatrzymali cztery osoby w sprawie zabójstwa 32-letniego obywatela Azerbejdżanu. Jest to efekt intensywnego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce, które doprowadziło do wyjaśnienia tajemniczej śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono prawie rok temu w lesie na terenie powiatu wyszkowskiego.

W sierpniu ubiegłego roku częściowo zwęglone zwłoki młodego mężczyzny znalazł przypadkowy przechodzień w kompleksie leśnym między Skuszewem a Kamieńczykiem. Już wstępnie przeprowadzone czynności policjantów i prokuratorów wskazywały na udział w zdarzeniu osób trzecich. Aby ustalić tożsamość zmarłego potrzebne były specjalistyczne badania i ekspertyzy biegłych z zakresu medycyny sądowej. Okazało się, że to 32-letni obywatel Azerbejdżanu.

Do wykrycia tej sprawy włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej z Radomia oraz prokuratorzy z prokuratury okręgowej w Ostrołęce.

Skrupulatnie wykonywane czynności procesowe oraz operacyjne pozwoliły śledczym na rozwiązanie sprawy zagadkowej na początku zbrodni. W tym tygodniu kryminalni z mazowieckiej komendy zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn i dwie kobiety.

Materiał dowodowy wskazuje, że 32-latek został najpierw pozbawiony wolności przez dwóch mężczyzn i wywieziony do lasu. Tam po oblaniu benzyną podpalili ciało. Wśród podejrzanych o tą zbrodnię jest szwagier mężczyzny 49-letni Maciej Z. i 21-letni Nizan M. (obywatel Kirgizji). Pomagać im miała w pozbawieniu ofiary wolności jego była konkubina, która ponadto usłyszała zarzuty mataczenia w śledztwie. Grozi jej do 5 lat więzienia. Druga kobieta po przesłuchaniu została zwolniona.

Prawdopodobnym motywem była zemsta. 32-latek miał wyłudzić w przeszłości znaczną kwotę pieniędzy od zatrzymanej przez policjantów kobiety.

Dane zbierane w śledztwie wskazują, że mężczyzna przez kilka lat pobytu w Polsce rzeczywiście wyłudził pieniądze od kilku kobiet na kwotę około 170 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Mężczyznom grozi dożywocie.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.57 MB)

Powrót na górę strony