Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery osoby aresztowane w jednej sprawie

Data publikacji 26.07.2013

Prokuratorsko-policyjne działania w postępowaniu dotyczącym pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem 28-letniego mieszkańca powiatu mińskiego zakończyły się przedstawieniem zarzutów karnych 37-letniemu Krzysztofowi K., 36-letniej Dorocie L., 21-letniemu Sebastianowi S. i 28-letniemu Michałowi G. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grożą im kary do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wspólnie z prokuratorem pracowali przy sprawie dotyczącej pozbawienia wolności 28-letniego mieszkańca powiatu mińskiego. Mężczyzna został wywieziony do lasu przez grupę osób, którzy chcieli uzyskać od niego informacje na temat adresu mężczyzny, wobec którego prawdopodobnie planowali popełnienie przestępstwa. Kiedy wywieziony do lasu mężczyzna odmówił współpracy, został pobity, grożono mu też pozbawieniem życia, a następnie odwieziono go z powrotem do miejscowości, w której mieszkał.

Policjanci przez kilka miesięcy ustalali personalia osób, które mogły być zamieszane w sprawę pozbawienia wolności wspomnianego mężczyzny. W końcu udało się wszystkich namierzyć i zatrzymać. Do policyjnego aresztu trafili: 37-letni Krzysztof K. z Łochowa, 36-letnia Dorota L. z Mińska Mazowieckiego, a także dwóch mieszkańców Warszawy – 21-letni Sebastian S. i 28-letni Michał G.

Cała czwórka usłyszała ten sam zarzut karny, pozbawienia wolności osoby ze szczególnym udręczeniem. Na wniosek prokuratury i policji, na mocy postanowienia sądu, wobec wszystkich podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za przestępstwo, o które zostali podejrzani, grożą im kary do 15 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony