Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej wstrzymał żniwa w Rokitnie

Data publikacji 26.07.2013

Żniwa w miejscowości Rokitno w powiecie bialskim stanęły pod znakiem zapytania. Z pięciu kombajnów zbożowych skradziono akumulatory. Na szczęście po kilku godzinach policjanci z Janowa Podlaskiego zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali skradzione akumulatory i nie tylko. Wszystko wróciło do normy, a 21-letni włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zatrzymany przez policjantów sprawca z kilku posesji ukradł łącznie sześć akumulatorów, z czego 5 zdemontował z kombajnów zbożowych, a jeden z ciągnika rolniczego. Ponadto z jednej z posesji ukradł myjkę ciśnieniową oraz kosiarkę spalinową. Pokrzywdzeni łączne straty oszacowali na 3,7 tys. złotych. Powstał również problem związany z przestojem maszyn, które nie mogły wyruszyć do żniw.

Policjanci z Janowa Podlaskiego, którzy zajęli się tą sprawą, jeszcze w dniu zgłoszenia odzyskali skradzione akumulatory. Funkcjonariusze znaleźli je na jednym ze skupów metali w powiecie bialskim. Dzisiaj wrócą one do właścicieli. Następnego dnia rano zatrzymany został podejrzany o dokonanie tej kradzieży 21-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Na jego posesji funkcjonariusze znaleźli ukryte pozostałe przedmioty pochodzące z popełnionych dzień wcześniej przestępstw.

Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za przestępstwa tego typu kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony