Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7-letni Kacper zamknięty w aucie. Z pomocą przyjechali funkcjonariusze

Data publikacji 27.07.2013

Dzięki zgłoszeniu i szybkiej reakcji policjantów i służb ratunkowych zamkniętemu w aucie 7-letniemu Kacprowi nic się nie stało. Dziecko po wybiciu szyby zostało wyciągnięte z astry oraz zbadane przez lekarza. Jak się okazało, malucha w oplu zostawiła ciocia, która poszła złożyć dokumenty na studia cywilne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana 500 złotowym mandatem. Policjanci apelują o rozwagę. Nie zostawiajmy dzieci ani zwierząt w samochodach, gdyż wysoka temperatura i słoneczna pogoda może zagrozić ich zdrowiu a nawet życiu.

Wczoraj około 14:20 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od pracowników sklepu o tym, że w zaparkowanym na ul. Piłsudskiego oplu astrze od ponad 40 min. siedzi zamknięty chłopiec, który płacze. Natychmiast na miejsce pojechał patrol a także poinformowano straż pożarną i służby medyczne. Gdy policjanci dojechali na miejsce zauważyli siedzącego w szczelnie zamkniętym aucie spoconego, z zaczerwienioną twarzą chłopca. By nie dopuścić do ewentualnej utraty zdrowia podjęto decyzję o wybiciu szyby i wyciągnięciu malucha ze środka. Chłopcem okazał się 7-letni Kacper. Funkcjonariusze od razu dali mu pić. Dziecko powiedziało policjantom, że do Szczytna przyjechało ze swoją ciocią i jej koleżanką, które miały złożyć dokumenty na studia cywilne w Wyższej Szkole Policji. Jeden z funkcjonariuszy poszedł do placówki i po chwili przyprowadził nieodpowiedzialną opiekunkę chłopca. Okazała się nią 28-letnia Weronika S. Kobieta potwierdziła słowa chłopca. Jak twierdziła, myślała, że złożenie dokumentów zajmie jej chwilę, jednak trwało to znacznie dłużej.

Lekarz, który również był obecny na miejscu zdarzenia, nie stwierdził żadnych dolegliwości u chłopca.

Kobieta za swoje zachowanie, za pozostawienie bez opieki małoletniego do lat 7, w sytuacji, która mogła zagrażać jego zdrowiu została ukarana 500 złotowym mandatem. Decyzja ta została podjęta w oparciu o okoliczności a także opinię będącego na miejscu lekarza. Policjanci nie wykluczają poinformowania innych instytucji, które być może powinny zająć się tą sytuacją.

Policjanci apelują !!!
Bądźmy rozważni. Nie zostawiajmy dzieci zamkniętych w samochodzie. Wysokie temperatury powietrza sprawiają, że we wnętrzu auta robi się swojego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie a nawet życie. Apelujemy szczególnie do osób dorosłych, którzy jak mogłoby się wydawać, powinni być odpowiedzialni. Ten przykład niech będzie przestrogą dla innych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie nam chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osobą czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim Policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony