Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za pozbawienie wolności i doprowadzenie 9-latki do innej czynności seksualnej

Data publikacji 27.07.2013

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 54-letniego mieszkańca Radomia, który w czwartek wieczorem uprowadził 9-letnią dziewczynkę w Lublinie. Wcześniej rodzice zawiadomili policjantów o jej zaginięciu. Zatrzymany odpowie za doprowadzenie dziewczynki do innej czynności seksualnej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Po godzinie 18.00 policjanci zostali zaalarmowani przez rodziców, że ich 9-letnia córka zaginęła. Z okoliczności zaginięcia wynikało, że podszedł do niej około 50-letni mężczyzna, wziął ją za rękę i razem odeszli. Natychmiast do działań skierowano wszystkie możliwe patrole oraz psa tropiącego. Około godz.20.10 policyjni wywiadowcy zauważyli dziewczynkę na bulwarze w okolicach Bystrzycy. Była w towarzystwie 54-letniego Mirosława K. z Radomia, który trzymał dziecko za rękę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a dziecko trafiło na badania do szpitala. Nie posiadało żadnych widocznych obrażeń.

Od tego czasu policjanci przeprowadzili wiele różnych czynności procesowych. Dziewczynka została przesłuchana przez sędziego w obecności psychologa. Policjanci zabezpieczyli też wiele różnych ważnych dowodów w tej sprawie.

Ze zgromadzonych materiałów wynika, że 54-latek będzie odpowiadał nie tylko za pozbawienie wolności dziewczynki, ale też za poddanie jej innej czynności seksualnej. Ze względu na okoliczności i dobro prowadzonej sprawy, ale przede wszystkim ze względu na komfort psychiczny dziecka, prowadzący sprawę nie mogą mówić o jej szczegółach.

Jeszcze dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, a następnie doprowadzony przez policjantów do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za uprowadzenie nieletniego poniżej lat 15 grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za doprowadzenie do innej czynności seksualnej do lat 8.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich rodziców i opiekunów dzieci, by zwracali baczną uwagę na swoje pociechy, a w szczególności, gdzie i z kim przebywają. Uczmy najmłodszych jak zachowywać się wobec dorosłych nieznajomych.

(KWP w Lublinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.37 MB)

Powrót na górę strony