Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla małżeństwa podejrzanego o zabójstwo członka rodziny

Data publikacji 30.07.2013

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalili funkcjonariusze, w jednym z mieszkań na terenie Lubania zatrzymani wielokrotnie uderzali i dusili członka rodziny zamieszkującego wraz z nimi, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Za czyn, o który są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im teraz kara nawet do 25 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 27 lipca 2013 roku. Tuż po godzinie 2.00 w nocy lekarz pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu o zgonie 58-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań na teranie miasta. Z jego relacji wynikało, że śmierć mężczyzny nie nastąpiła w sposób naturalny.

Skierowani niezwłocznie na miejsce funkcjonariusze po dokonaniu wstępnych ustaleń zatrzymali 32-letnią córkę i 36-letniego zięcia denata, podejrzanych o zabójstwo. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Zgromadzony w tej sprawie przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd zastosował już wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi kara do 25 lat wiezienia, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony