Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekshibicjonista z zarzutami trafił do aresztu

Data publikacji 31.07.2013

Zatrzymany 62-letni mieszkaniec Radomia, z zarzutami dotyczącymi popełnienia przestępstwa na tle seksualnym, najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie Straż Miejska dwukrotnie zatrzymała 62-letniego ekshibicjonistę, który m.in. obnażał się w obecności nieletnich. Do pierwszego zdarzenia doszło 11 lipca br. w Parku Kościuszki. Po zatrzymaniu policjanci osadzili pijanego mężczyznę w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało ok. 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut z Art. 200 par 2 KK. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

W ostatnią niedzielę na ulicy Sowińskiego w podobnych okolicznościach strażnicy ponownie zatrzymali 62-latka i przekazali policjantom. Tym razem mężczyzna także był pijany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu doprowadzony został do prokuratury, a wczoraj do sądu.

Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z obowiązującym prawem osobie, która w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej, grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony