Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili sprzęt RTV i kredyt gotówkowy

Data publikacji 01.08.2013

Bolesławieccy policjanci ujawnili oszustwa, jakich dopuściła się 3-osobowa grupa. Podejrzani wyłudzili sprzęt RTV oraz kredyt, powodując straty w wysokości 26 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, zajmujący się walką z przestępczości gospodarczą, w wyniku działań operacyjnych ujawnili oszustwa, jakich dopuściło się 3 mieszkańców Bolesławca. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili , że na terenie Bolesławca działa grupa osób, która na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę wyłudziła sprzęt RTV o wartości ok. 10 tysięcy złotych oraz kredyt gotówkowy w wysokości 16 tysięcy złotych.

Ponadto policjanci otrzymali informację, że podejrzani usiłują wyłudzić kolejny kredyt gotówkowy w wysokości 30 tysięcy złotych. Działania bolesławiecki policjantów udaremniły próbę kolejnego oszustwa, które chcieli popełnić przestępcy na szkodę jednego z banków. Funkcjonariusze odzyskali telewizor i kino domowe o wartości prawie 4 tysięcy złotych.

42-letnia kobieta i dwóch mężczyzn, w wieku 50 i 52 lat, usłyszeli zarzuty oszustwa, wyłudzenia kredytu i posłużenia dokumentami poświadczającymi nieprawdę. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Podejrzana w tej sprawie kobieta była wcześniej karana.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony