Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze podsumowanie finału regat The Tall Ships Races 2013

Data publikacji 04.08.2013

Za nami kolejny dzień finału regat The Tall Ships Races 2013. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie imprezy. Szczecin przeżywa prawdziwe oblężenie, na Wałach Chrobrego oprócz mieszkańców naszego miasta można spotkać wielu turystów z różnych stron Polski i świata - łącznie kilkaset tysięcy osób. Tak duża liczba uczestników finału regat stawia ogromne wyzwanie dla organizatora, służb i Policji, które mają czuwać nad bezpieczeństwem ludzi odwiedzających Szczecin. Minionej doby na terenie naszego miasta nie odnotowano zdarzeń zakłócających porządek publiczny.

Z poważniejszych zdarzeń odnotowano jedno, dotyczącego tragicznego w skutkach nieszczęśliwego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż około godz. 23:20 w Szczecinie na ul. Jana z Kolna 22- letni mieszkaniec Klinisk, chcąc przeskoczyć pomiędzy jezdniami estakady Trasy Zamkowej, spadł z wysokości, w wyniku czego nieprzytomny został zabrany przez karetkę pogotowia. W trakcie czynności medycznych mężczyzna zmarł. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi Komisariat Policji Szczecin Śródmieście. Trwają czynności mające na celu przesłuchanie świadków zdarzenia i wyjaśnienie okoliczniści wypadku.

To jedyne na chwilę obecną tak poważne zdarzenie podczas finału regat The Tall Ships Races 2013, w którym uczestniczy blisko 500 tysięcy osób.

W samym Szczecinie przez całą wczorajszą dobę,  do dziś do godz. 7:00, wylegitymowano blisko 300 osób, zatrzymano 14 sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Odnotowano łącznie 22 przestępstwa kryminalne (w tym 3 przestępstwa narkotykowe, 2 uszkodzenia mienia, 1 kradzież z włamaniem, 9 kradzieży mienia, 3 inne przestępstwa kryminalne, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących), zatrzymano łącznie 36 osób , z tego 14 za przestępstwa. Pond 20 osób zostało przewiezionych do izby wytrzeźwień.

Od wczoraj do dzisiejszych godzin rannych na terenie Szczecina przeprowadzonych zostało  ponad 300 interwencji, doszło do jednego wypadku drogowego, w którym dwie osoby zostały ranne.

Tylko wczoraj w mobilnej Policyjnej Izbie Dziecka znajdującej się na Wałach Chrobrego zgłoszonych zostało około 20 przypadków zagubienia się nastolatków i jeden dotyczący starszej pani chorej na Alzheimera. Przypominamy, iż mobilna Policyjna Izba Dziecka (balkon nad fontanną na Wałach Chrobrego) specjalnie zorganizowana na finał regat The Tall Ships Races 2013 odbywających się w Szczecinie otwarta będzie jeszcze dziś i jutro w godz. 10:00 – 02:00.

Podczas całej imprezy oprócz mobilnej Policyjnej Izby Dziecka otwarte są punkty policyjne informacyjne, punkt konsultacyjny ds. postępowań administracyjnych i cudzoziemców (KMP Szczecin, ul.Kaszubska 35), punkt informacyjno-zdarzeniowy (KWP Szczecin, ul. Małopolska 47).

Policja po raz kolejny apeluje, aby zachować rozsądek i unikać zachowań, które w jakikolwiek sposób mogą doprowadzić do wypadku.

Wczoraj w Szczecinie około godz. 19:00 na wysokości Kapitanatu Portu w pobliżu Wałów Chrobrego ratownicy WOPR wyciągnęli z wody nietrzeźwego mężczyznę, który wskoczył do Odry. Z mężczyzną był utrudniony kontakt, zachowywał się agresywnie, miał bełkotliwa mowę, obrażał słownie interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci przewieźli go do Miejskiej Izby Wytrzeźwień. Gdyby nie szyba reakcja odpowiednich służb, mogło dojść do tragedii.

Pamiętajmy, iż alkohol nie jest dobrym doradcą. A zachowanie zdrowego rozsądku pozwoli uniknąć niebezpiecznych zachowań.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony