Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi dzień finału The Tall Ships Races 2013

Data publikacji 05.08.2013

Weekend z finałem regat The Tall Ships Races 2013 za nami. W tym czasie w Szczecinie odbyły się liczne imprezy. Centrum miasta i Wały Chrobrego odwiedziło wczoraj około miliona odwiedzających a o bezpieczeństwo wszystkich dbało ponad 800 policjantów.

Tak duża liczba uczestników finału regat stawia ogromne wyzwanie dla Policji i służb, które czuwają nad bezpieczeństwem odwiedzających Szczecin. Minionej doby na terenie miasta nie odnotowano poważnych zdarzeń zakłócających porządek publiczny. Doszło jednak do poważnego wypadku drogowego mającego miejsce w okolicy Wałów Chrobrego. O 15:40 na ul. Wielka Odrańska 64-latek kierujący toyotą prius uderzył z dużą prędkością w przechodniów, którzy szli chodnikiem. W wypadku został ranny 44-letni mężczyzna oraz dwójka dzieci w wieku 8 i 6 lat. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Mobilna Policyjna Izba Dziecka znajdująca się na Wałach Chrobrego przyjęła pięć zgłoszeń zagubienia małoletnich. Trzy dziewczynki i pięciu chłopców zostało odnalezionych i przekazanych opiekunom prawnym.

W kulminacyjnym czasie trwania imprezy pomiędzy godz. 20:00 a 24:00 na imprezie The Tall Ship Races, jak wynika z szacunków, znajdowało się około 300 tys.osób. Przed nami kolejny dzień finału. Policjanci w czasie trwania wieczornego koncertu spodziewają się podobnej liczby uczestników jak poprzedniego dnia.

Podczas całej imprezy oprócz mobilnej Policyjnej Izby Dziecka otwarte są policyjne punkty informacyjne, punkt konsultacyjny ds. postępowań administracyjnych i cudzoziemców (KMP Szczecin ul. Kaszubska 35) oraz punkt informacyjno-zdarzeniowy (KWP Szczecin ul. Małopolska 47).

Policja po raz kolejny apeluje, aby zachować rozsądek i unikać zachowań, które w jakikolwiek sposób mogą doprowadzić do wypadku.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony