Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwa księgowa przywłaszczyła 400 tys. zł

Data publikacji 06.08.2013

65-letnia kobieta, główna księgowa jednego z sopockich przedsiębiorstw, okradła firmę w której była zatrudniona. Na wnioskach o zaliczki podrabiała podpisy swojego dyrektora, a także przywłaszczała pieniądze pochodzące z wniosków pracowników o zaliczki gotówkowe. Łączna kwota jaką przywłaszczyła nieuczciwa kobieta to 394 tys. złotych.

Śledztwo, które prowadzili sopoccy policjanci przeciwko 65-letniej mieszkance Gdańska, zostało zakończone. Kobieta była główną księgową jednego z miejscowych przedsiębiorstw i pracowała w firmie od wielu lat. Jak wynika z ustaleń policjantów, od 2005 roku systematycznie okradała swojego pracodawcę na wnioskach o zaliczki gotówkowe podrabiając podpisy dyrektora, dodatkowo przywłaszczała pieniądze pochodzące z podpisywanych wniosków pracowników o zaliczki gotówkowe.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację finansową firmy i w toku śledztwa wykazali, że między innymi na prywatny rachunek księgowa wyprowadziła blisko 400 tys. złotych. Miesięcznie przelewała kwoty od 3 do 10 tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów przywłaszczenia mienia znacznej wartości oraz podrabiania i fałszowania dokumentów. Zabezpieczone zostały również nieruchomości, które należały do 65-letniej księgowej.

Kobiecie za przywłaszczenie znacznej ilości pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz dodatkowo 5 lat za podrabianie podpisów swojego pracodawcy.

(KWP w Gdańsku / mmw)
 

Powrót na górę strony