Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabicie psa

Data publikacji 06.08.2013

Do policyjnego aresztu w Toruniu trafił 67-latek, który na terenie własnej posesji w gminie Czernikowo zabił swojego psa. Jeżeli dowody zebrane przez policjantów będą świadczyć, że mężczyzna działał ze szczególnym okrucieństwem, może mu grozić kara nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj, 5 sierpnia br. około 18:30, dyżurny Policji w Lubiczu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zabiciu psa na terenie jednej z posesji w gminie Czernikowo. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna powiesił psa na gałęzi, a następnie uderzał go kijem. Gdy policjanci pojechali na miejsce zastali 67- latka na podwórku. Zabezpieczyli zakopane przez właściciela zwłoki zwierzęcia i poddali je szczegółowym oględzinom.

Zatrzymany natychmiast trafił do policyjnego aresztu. W chwili obecnej funkcjonariusze czekają na wyniki sekcji zwłok psa. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj podejrzany usłyszy zarzut naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt, a jutro trafi do prokuratury w Lipnie. Jeżeli materiał dowodowy będzie świadczył, że podejrzany dokonał tego czynu ze szczególnym okrucieństwem, może mu grozić kara nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mmw)

Powrót na górę strony