Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym pirat wpadł na A2

Data publikacji 06.08.2013

Łódzcy policjanci na autostradzie A2 zatrzymali pijanego kierowcę, który na węźle Stryków wjechał pod prąd wjazdem w kierunku na Poznań. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy przesiadł się na tylną kanapę auta, zachowywał się przy tym bardzo agresywnie, znieważał policjantów i odmówił podania swoich danych personalnych. Jak się okazało, 32-latek poszukiwany był listem gończym za kradzież.

5 sierpnia 2013 roku około 23:20 po sygnale od zaniepokojonego kierowcy policjanci namierzyli vw golfa. Sposób w jaki pojazd się przemieszczał wskazywał na prawdopodobieństwo stanu nietrzeźwości kierującego. W pewnym momencie, na węźle Stryków skierował się on pod prąd wjazdem na autostradę z PPO Sosnowiec w kierunku na Poznań. Został zatrzymany do kontroli. Siedzący za kierownicą mężczyzna na widok policjantów w pośpiechu zaczął przesiadać się na tylną kanapę auta. Z przodu na miejscu pasażera siedział 31-latek. Funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę zabezpieczając kluczyki. Obaj podróżujący golfem znajdowali się pod wpływem alkoholu. U kierującego badanie wykazało 2,3 promila natomiast a u pasażera 2,8 promila. Pierwszy z nich zachowywał się bardzo agresywnie, wielokrotnie znieważał słownie policjantów a także odmawiał podania danych personalnych. Został zatrzymany podobnie jak pasażer, którego stan upojenia i brak możliwości przekazania go pod opiekę kogokolwiek z rodziny czy znajomych, zagrażał jemu samemu.

Dalsze wyjaśnienia prowadzili policjanci z komisariatu w Strykowie. Ustalili oni, że kierujący to 32-letni mieszkaniec Legnicy. Te dane potwierdziło badanie urządzeniem morpho touch skanującym linie papilarne i porównującym je z tymi wprowadzonymi do systemu przy wcześniejszych notowaniach ( Automatyczny System Identyfikacji Daktyloskopijnej (AFIS). Okazało się, że podejrzany o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości był aktualnie poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Legnicy za kradzież. Ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony