Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci wyjechali do Brugge przed rewanżowym meczem Ligi Europy

Data publikacji 07.08.2013

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pojechali do Belgii, w związku z meczem rewanżowym w ramach eliminacji Ligi Europy, który zostanie rozegrany 8 sierpnia 2013 roku pomiędzy drużynami Club Brugge i Śląsk Wrocław. Wczoraj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Artur Falkowski przeprowadził z policjantami odprawę, podczas której omówiono zadania i sprawy organizacyjne związane z wyjazdem.

Dzisiaj policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jako zespół monitorujący, wyjechali do belgijskiego Brugge, gdzie 8 sierpnia 2013 r. rozegrany zostanie, w ramach eliminacji do Ligi Europy, mecz rewanżowy pomiędzy drużynami Śląska Wrocław a Club Brugge.

Wczoraj, przed wyjazdem z funkcjonariuszami reprezentującymi w Belgii dolnośląską Policję, odprawę przeprowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - insp. Artur Falkowski. Podczas odprawy omówiono sprawy organizacyjne, związane z wyjazdem oraz zadania przydzielone do realizacji.

Zadaniem zespołu dolnośląskich funkcjonariuszy będzie monitorowanie udających się do Brugge, kibiców wrocławskiej drużyny piłki nożnej. Polscy policjanci w razie potrzeby będą udzielać pomocy kibicom z Dolnego Śląska, a także belgijskim funkcjonariuszom w sytuacjach wymagających choćby potrzeby porozumienia się z polskimi kibicami. W przypadku zaistnienia zachowań niezgodnych z prawem, policjanci z Dolnego Śląska udzielać będą także pomocy w zakresie identyfikacji sprawców przestępstw i wykroczeń. Dolnośląscy policjanci, w związku z planowanym wyjazdem, nawiązali już wcześniej kontakt z policjantami z Belgii.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w związku z udziałem wrocławskiej drużyny piłki nożnej w rozgrywkach europejskich, wcześniej monitorowali już zachowanie jej kibiców m.in. w Szwecji, Niemczech, Czechach i Czarnogórze.

(KWP we Wrocławiu / mmw)

Powrót na górę strony