Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za udział w bójce

Data publikacji 07.08.2013

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o udział w bójce. W trakcie zdarzenia sprawcy posługiwali się niebezpiecznymi narzędziami. Jeden z biorących udział w zdarzeniu mężczyzn trafił w stanie ciężkim do szpitala.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w bójce, do jakiej doszło na stacji paliw w jednej z miejscowości powiatu zgorzeleckiego. Zdarzenie miało miejsce około północy z 3 na 4 sierpnia 2013 roku. Sprawcy w trakcie bójki używali niebezpiecznych narzędzi: noży, maczety i trzonka od siekiery. W trakcie bójki jedna z biorących w niej udział osób została ugodzona nożem. Mężczyzna, który ucierpiał najbardziej, został przewieziony do szpitala, gdzie jego stan został określony przez lekarzy jako ciężki.

Wobec 5 osób podejrzanych w tej sprawie zastosowano tymczasowy areszt. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia. Za udział w bójce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem bójki jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, kara ta może wrosnąć nawet do lat 8.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony