Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 członków grupy przestępczej zatrzymanych przez CBŚ

Data publikacji 07.08.2013

15 członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu policjantów z BOA, KSP, CLKP i żandarmów wojskowych. Szajka chciała reaktywować rozbitą grupę ożarowską i wejść w rynek produkcji i dystrybucji środków odurzających. CBŚ rozbiło pięć linii produkcyjnych narkotyków i zabezpieczyło sześć kilogramów gotowego produktu.

Od około roku policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP rozpracowywali siatkę powiązań grupy przestępczej, która próbowała odrodzić się na zgliszczach rozbitej w 2008 roku grupy ożarowskiej. Z informacji zgromadzonych przez CBŚ wynikało, że nowa szajka próbuje wejść w rynek produkcji i dystrybucji środków odurzających, które miały być rozprowadzane na terenie Warszawy i okolic. Uderzenie, jakie planowało CBŚ, musiało być na tyle silne i dotkliwe, aby uniemożliwić reanimację grupy. Dlatego, wspólnie z warszawską Prokuraturą Apelacyjną, zaplanowali realizację sprawy, przy czym jej założenie polegało na jednoczesnym uderzeniu we wszystkie wytypowane wcześniej adresy, pod którymi mogły znajdować się osoby powiązane z szajką. Dokładnie o 6:00 ponad setka funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i Żandarmerii Wojskowej przeprowadziła skoordynowane uderzenie.

W sumie policjanci zatrzymali 15 członków grupy. W podwarszawskich miejscowościach zlikwidowali 5 linii produkcyjnych środków odurzających i zabezpieczyli około 6 kilogramów gotowego już produktu. W Ożarowie Mazowieckim, Józefowie, Błoniu i Warszawie zatrzymano trzon grupy: 35-letniego Eryka S., 27-letniego Kamila S., 29-letniego Daniela S. oraz lidera 46-letniego Andrzeja P.

Z zebranego do tej pory materiału dowodowego wynika, że grupa wyprodukowała i wprowadziła do obrotu około 350 kilogramów amfetaminy. Podczas przeszukań mieszkań, domów i lokali policjanci zabezpieczyli także mienie o wartości około 200 tysięcy złotych, a także nielegalne automaty do gier hazardowych oraz akty notarialne nabycia nieruchomości, w które grupa inwestowała za pieniądze z przestępczej działalności.

Teraz sąd zadecyduje o losie zatrzymanych. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

kj

Film 15 członków grupy przestępczej zatrzymanych przez CBŚ

Pobierz plik 15 członków grupy przestępczej zatrzymanych przez CBŚ (format mp4 - rozmiar 9.08 MB)

Powrót na górę strony