Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad 25 - latkiem

Data publikacji 11.08.2013

Lubartowscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które przez dwa dni przetrzymywały i znęcały się nad 25 – letnim mieszkańcem gminy Kamionka. Zatrzymani to kobieta i trzech mężczyzn w wieku od 27 do 48 - lat. Usłyszeli oni zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Wszystkim grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

25 – latek został zwerbowany pod pretekstem załatwienia pracy przy ocieplaniu garażu. Mężczyzna trafił najpierw do miejscowości Nowodwór w gminie Lubartów, a następnie do miejscowości Rudka Kozłowiecka w gminie Niemce. Tam był przetrzymywany i bity przez grupę kilku osób. Jak ustalili policjanci 25 – latek był więziony w piwnicy domu jednorodzinnego, gdzie przetrzymujące go osoby brutalnie się nad nim znęcały. Mężczyzna był wiązany, bity pięściami, nogami i gumowym przewodem po cały ciele.

Był duszony i podtapiany w wannie, a następnie rażony prądem. Powodem takiego zachowania sprawców miała być domniemana kradzież pieniędzy przez uprowadzonego jednemu z porywaczy tj. 48-letniemu Krzysztofowi I. Wykorzystując nieuwagę swoich oprawców, po dwóch dniach 25 - latkowi udało się uciec, powiadamiając o wszystkim policję.

Mundurowi zatrzymali 4 osoby mające związek z tą sprawą. Są to trzej mężczyźni: Krzysztof I. – lat 48, Witold G. – lat 31, Krzysztof G. lat 42 i 27-letnia kobieta Iwona Ś. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.W sobotę Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował areszt wobec sprawców. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

KWP Lublin / ik

Film Areszt za znęcanie się nad 25 - latkiem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt za znęcanie się nad 25 - latkiem (format flv - rozmiar 6.18 MB)

Powrót na górę strony