Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najczęstsze przewinienia motocyklistów

Data publikacji 12.08.2013

Tylko w minioną sobotę policjanci z lubelskiej drogówki skontrolowali 41 motocyklistów. Podczas prowadzonych działań policjanci wystawili 15 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski do sądu i zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi ujawnili także pijanego kierowcę skutera, który wiózł swojego nietrzeźwego kompana. W dwóch przypadkach policjanci musieli podjąć pościg gdyż kierujący nie reagowali na sygnały do zatrzymania. Jak się okazało, jeden z motocyklistów uciekał przed policyjną kontrolą gdyż miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, a ponadto nie miał dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia.

Na drogach sezon motocyklowy w pełni dlatego policjanci apelują do kierowców jednośladów o ostrożność i kontrolują tych, którzy nie przestrzegają przepisów. Ulice Mełgiewska, Jana Pawła, Solidarności, Turystyczna  w Lublinie, to tylko niektóre z dróg, na których kierujący motocyklami pozwalają sobie na brawurową jazdę  łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego oraz narażając siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo.Tylko podczas minionej soboty policjanci z lubelskiej drogówki skontrolowali 41 motocyklistów. Nie obyło się bez represji. Mundurowi wystawili 15 mandatów karnych, w trzech przypadkach skierowali wnioski do sądu i zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych. Główne „grzechy” popełnienia przez kierujących motocyklami to jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, brak uprawnień do kierowania,  czy zły stan techniczny pojazdów.

Przy Al. Solidarności policjanci zatrzymali kierującego Yamahą, który jechał 134 km/h. 24-latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 400 otrzymał także 10 pkt karnych. Przy ul. Andersa mundurowi zatrzymali z kolei kierującego skuterem. Jak się okazało zarówno kierowca 28-letni mężczyzna jak i pasażer (24-letni mężczyzna) którego przewoził byli pijani. 28-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu we kwri, natomiast jego pasażer ponad promil.

Nie obyło się również bez pościgów za kierującymi motocyklistami. Dwóch młodych motocyklistów nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Do obu przypadków doszło przy ul. Turystycznej. Jadący Kawasaki mężczyzna zbagatelizował dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Policjant podjął za nim pościg. Do zatrzymania kierowcy doszło przy ul. Zimnej. Jak się okazało 28 letni mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkimi pojazdami, który obowiązuje do 2014 roku. Mężczyzna ponadto nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia. Drugi z motocyklistów, który zatrzymany został po krótkim pościgu ukarany został mandatem karnym. Jak tłumaczył się później kierujący Suzuki, chciał uniknąć policyjnej kontroli ponieważ nie posiadał dowodu rejestracyjnego.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek.  Wypadki z udziałem motocyklistów bardzo często kończą się tragicznie. Motocyklistów nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki, czy karoseria pojazdów. Niestety swoją brawurową jazdą często narażają się na niebezpieczeństwo. Dla przykładu pokazujemy jak policyjny rejestrator przy al. Solidarności nagrał motocyklistę, który przy prędkości ponad 126 km/h jechał na jednym kole. Policjanci zauważyli jak znajomy motocyklisty, stojąc na moście, nagrywa jego „popisy”. Policyjna interwencja także i w tym przypadku zakończyła się mandatem i punktami karnymi.

(KWP w Lublinie / mmw)

Film Najczęstsze przewinienia motocyklistów

Pobierz plik Najczęstsze przewinienia motocyklistów (format mp4 - rozmiar 8.84 MB)

Powrót na górę strony