Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 13.08.2013

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji zatrzymali 19–letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna podejrzany jest o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w miniony weekend pod jednym z lokali na terenie miasta. Prowadzący sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

11 sierpnia 2013 r. przed 3.00 do dyżurnego lubińskiej policji zadzwonił mieszkaniec miasta i poinformował, że przed jednym z lokali leży nieprzytomny mężczyzna. Policjant niezwłocznie przekazał tę informację do pogotowia ratunkowego. Wysłani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że człowiek leżący przed lokalem został pobity. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali podejrzanego o pobicie. Okazał się nim 19 – letni mieszkaniec Lubina. Młody człowiek trafił do policyjnego aresztu. W związku z tym, że pokrzywdzony zmarł w wyniku odniesionych obrażeń lubinianin usłyszał już w prokuraturze zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wraz z prokuraturą w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności całej sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / mmw)

Powrót na górę strony