Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zlikwodowali nielegalną krajalnię tytoniu

Data publikacji 14.08.2013

Nielegalną krajalnię tytoniu wyposażoną w profesjonalną linię produkcyjną umożliwiającą wyprodukowanie dziennie nawet kilkaset kilogramów krajanki zlikwidowali policjanci CBŚ KGP przy współudziale funkcjonariuszy Izby Celnej z Kielc. Nielegalna fabryka znajdowała się w województwie świętokrzyskim a produkowana tam krajanka, jak podejrzewają prowadzący sprawę, mogła być konfekcjonowana i dystrybuowana nie tylko w świętokrzyskim ale i na terenie Małopolski. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ekonomicznej, przy udziale Izby Celnej w Kielcach zabezpieczyli na miejscu około pół tony towaru o wartości ok. 200 000 złotych w postaci gotowego produktu i liści tytoniowych, które miały posłużyć do kontynuacji nielegalnego procederu. W przypadku wprowadzenia na rynek krajanki Skarb Państwa straciłby z tytułu nieodprowadzonych podatków co najmniej 350 000 zł.

Łącznie zatrzymano dwie osoby. Jednej z nich, 40-letniemu mieszkańcowi województwa świętokrzyskiego, przedstawiono zarzuty udziału w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie z tytułu nieodprowadzonych podatków grozi kara do 5 lat więzienia.

Ponadto, na poczet przyszłych kar i grzywien, zajęto mienie podejrzanych w wysokości odpowiadającej uszczupleniom podatkowym. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pińczowie.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Policjanci CBŚ zlikwodowali nielegalną krajalnię tytoniu

Pobierz plik Policjanci CBŚ zlikwodowali nielegalną krajalnię tytoniu (format mp4 - rozmiar 9.41 MB)

Powrót na górę strony