Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czerpał korzyści z nierządu

Data publikacji 14.08.2013

Goleniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czerpanie korzyści majątkowych z nierządu swej dziewczyny. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Za przestępstwo jakiego się dopuścił 28-latek grożą mu nawet trzy lata więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wylegitymowali kobietę, która stała skąpo ubrana przy drodze krajowej nr 3. Z rozmowy z 24-latką funkcjonariusze wywnioskowali, że jest ona przestraszona i być może nakłaniana do nierządu. Kilkanaście metrów dalej, mundurowi zauważyli samochód marki Skoda - w środku siedział 28-letni mężczyzna.

Jak się okazało, młody człowiek był konkubentem kobiety. Przyjechali z województwa kujawsko – pomorskiego na zlot największych żaglowców świata do Szczecina. Jednak mężczyzna wykorzystał ten fakt, aby czerpać zyski z prostytuowania się swej dziewczyny, na krajowej "trójce". Przez CB-radio przekazywał informację kierowcom o niedrogich usługach oferowanych przez jego konkubinę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przestępczą działalnością mężczyzna trudnił się od dłuższego czasu, głównie na terenie województwa z którego pochodził.

Goleniowskim policjantom wsparcia udzielił Zespół dw. z Handlem Ludźmi KWP w Szczecinie, dzięki czemu 24-letnia kobieta trafiła pod opiekę pomocowych instytucji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Prokurator zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mmw)

Powrót na górę strony