Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy zabójstwa

Data publikacji 20.08.2013

Wejherowskim policjantom niespełna pięć godzin zajęło ustalenie i zatrzymanie 53-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo obywatela Armenii. Ormianin zginął od strzału w klatkę piersiową w jednym z boksów na wejherowskim targowisku w miniony piątek. Od niedzieli sprawca przebywa już w areszcie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki pracy kilkunastu pomorskich funkcjonariuszy.

O znalezieniu zwłok w jednym z boksów handlowych na wejherowskim targowisku policjanci zostali powiadomieni w ubiegły piątek po 21:00. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Policjanci przeprowadzili oględziny, zebrali ślady, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracowali dwutorowo - zarówno na miejscu zdarzenia, jak i uzyskując informacje w terenie. W niespełna pięć godzin od zabójstwa kryminalni w jednym z mieszkań w Wejherowie zatrzymali 53-letniego obywatela Armenii podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Mężczyzna nie stawiał oporu.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wejherowie przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. W dniu wczorajszym sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

53- letniemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.53 MB)

Powrót na górę strony