Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg

Data publikacji 21.08.2013

Policjanci z trzebnickiej drogówki zatrzymali kierowcę pojazdu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, usiłował potrącić funkcjonariusza i zniszczył radiowóz.

Do zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2013 roku. Policjanci z trzebnickiego ogniwa ruchu drogowego na krajowej drodze nr 5 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe, przyśpieszając wjechał w drogę gruntową. Policjanci drogą radiową ustalili właściciela uciekającego pojazdu. Przeszukując okoliczne boczne uliczki trafili na poszukiwany pojazd. Gdy do niego dojeżdżali kierowca włączył wsteczny bieg i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu w końcu się zatrzymał. Gdy policjant wysiadł ze służbowego auta, kierowca nagle ruszył w kierunku radiowozu. Funkcjonariuszowi udało się uniknąć potrącenia i auto uderzyło w sam radiowóz. Policjanci ponownie podjęli pościg za samochodem. W ręce funkcjonariuszy najpierw wpadł pasażer samochodu, a następnie jego kierowca.

Ten ostatni usłyszał zarzuty dotyczące zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej, celowego uszkodzenia radiowozu, a także narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu policjanta. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony