Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywie oskarżył policjantów - odpowie za to

Data publikacji 22.08.2013

48 - letni mężczyzna z Ostrowca Świętokrzyskiego, który fałszywie oskarżył trzech policjantów o kradzież pieniędzy, ma zapłacić trzy tysiące złotych grzywny, pokryć koszty sądowe i w ramach zadośćuczynienia każdemu z funkcjonariuszy musi wypłacić po osiemset złotych. Taki wyrok zapadł w sądzie na początku lipca br.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trzech policjantów wydziału kryminalnego przed południem weszło do mieszkania, aby zatrzymać ukrywającego się tam 19- latka. Za mężczyzną wydano nakaz zatrzymania i doprowadzenia do odbycia kary za kradzież, której się dopuścił. Poszukiwany ukrywał się na strychu domu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komendy.

W tym samym czasie 48- letni ojciec zatrzymanego zawiadomił telefonicznie dyżurnego policji, że po wizycie funkcjonariuszy z jego mieszkania zginęło 500 złotych. W sprawę zaangażowali się policjanci z Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz sandomierska prokuratura. Po przeprowadzeniu szeregu przeszukań, przesłuchań i eksperymencie procesowym ostatecznie sprawa została umorzona. Funkcjonariusze z Wydziału Kontroli również nie dopatrzyli się uchybień ze strony policjantów.

Trzej fałszywie oskarżeni policjanci złożyli zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury. Ta sprawa znalazła swój finał w sądzie. Na początku lipca zapadł wyrok. Sąd zdecydował, że 48- latek ma zapłacić trzy tysiące złotych grzywny, pokryć koszty sądowe i trzem funkcjonariuszom wypłacić po osiemset złotych zadośćuczynienia.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Powrót na górę strony