Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając ponad promil zdawał egzamin

Data publikacji 23.08.2013

Policjanci interweniowali w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Na miejscu okazało się, że jeden z kursantów przystąpił do egzaminu nietrzeźwy. Alkohol poczuł od niego egzaminator, który przerwał dalszą jazdę kursanta i zawiadomił policjantów.

Wczoraj policjanci zostali zawiadomieni przez egzaminatora z Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Kierowców, że jeden z kursantów przystąpił do egzaminu będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. 34-letni mieszkaniec Stalowej Woli zdawał egzamin na kategorię prawa jazdy CE uprawniającą do prowadzenia pojazdów ciężarowych z naczepą. Mężczyzna zakończył ćwiczenia na placu manewrowym. Jednak do dalszej części egzaminu już nie przystąpił, gdyż egzaminator wyczuł od niego alkohol. Przerwał egzamin i zawiadomił policjantów.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze drogówki sprawdzili trzeźwość wskazanego mężczyzny. Okazało się, że przystąpił do egzaminu pijany. Alkomat wyświetlił wynik ponad promila alkoholu w organizmie kursanta. Mężczyzna nie tylko nie uzyska nowej kategorii, ale również utraci posiadane uprawnienia. Grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony